„Особено неподходящ избор беше направен в 25 МИР с кандидатурата на неадекватения в публичното си поведение Иван Гранитски, уж безпартиен. Но някои хора помнят, че той бе секретар на ГК на БКП по идеологическите въпроси и отговаряше за отделите „Пропаганда и агитация“, „Култура и изкуство“ и „Институт за пропаганда на марксизма-ленинизма“ – казва в доклада си районният председател на БСП Красна поляна. „Ето този ренегат напусна БСП след промените и се обяви за непартиен човек. Нещо повече, във воденото от него предаване в БСТВ се прояви с подигравателно отношение към социалистическия период от развитието на България, който той определи като „тъй нареченият социализъм“. Този социализъм, който той пропагандираше, за който той агитираше и ръководеше на Софийско равнище.“ – продължава още Белий. По думите му през 2014 г. Иван Гранитски е работил за избирането на представителя на ГЕРБ ген. Стоян Тонев в Народното събрание. Евгений Белий цитира и интервю на Гранитски, в което той казва, че най добрия вариант за България е програмно правителство. „Май позицията му кореспондира с тази на Борисов в следизборната нощ!“ – категоричен е районният председател на БСП Красна поляна.
Председателят на Районния съвет на БСП в Красна поляна Евгений Белий направи своя анализ на изборните резултати по време на заседанието на районния съвет. „Водачите на листи, които Националният съвет одобри на подпис бяха определени без никакъв диалог с местните структури.Самите водачи останаха непознати в районите,където бяха определени да водят и не се приеха безрезервно от хората по места.“ – това казва в доклада си Евгений Белий. По думите му по същия начин са били определени и местата на кандидатите от гражданската квота и коалиционните партньори.
В доклада си, изнесен пред районния съвет Белий обръща внимание и на включените бивши футболисти в листите на левицата. Според него щяло да бъде интересно да види по кои закони Марашлиев и Велев са щели да вземат отношение ида се изкажат, след като „преди да излязат на телевизионни изяви не се бяха постарали дори да прочетат платформата ни.“
Като грешка Белий отчита и неучастието на БСП масово на протестите миналото лято и „интригата около отношенията между председателя на партията и президента Румен Радев“. „От тази колеблива позиция на нашето ръководство се възползваха Мая Манолова и Слави Трифонов. Манолова заяви подкрепа за президента още в началото на годината. Слави Трифонов го направи две седмици преди изборите и по този начин за наша сметка акумулира подкрепа, за да се превърне във втора политическа сила. На практика на тези избори хората избираха между две алтернативи – статуквото, което се олицетворява от Бойко Борисов и промяната, за чийто лидер хората възприемат президента Румен Радев. Колебанието на БСП по темата ни остави в лагера на статуквото и даде възможност на други сили да се позиционират като носещи промяна и алтернатива на 11-годишното управление на ГЕРБ“ – обяснява в доклада си Белий.
Share This
Previous Article